SAİT HAZAR’IN KİTABINA VE KİTABINDAN UYARLANAN DİZİYE İLGİ AKIN AKIN BÜYÜYOR

Başarılı yazar Sait Hazar Akın çok okunan kitapları ve diziye uyarlanan kitabı Firar ile ilgili bilinmeyenleri anlattı. Oyuncu kadrosu ve hikâyesiyle dikkat çeken Firar dizisi ile ilgili merak edilen her şey haberimizde.

 

Sait Hazar Akın Kimdir?

1999’dan beri yazan Sait Hazar Akın’ın İlk kitabı Gölgeler Göçtü 2003 yılında yayınlanmıştır.  Daha sonra 2009’a kadar tiyatro, resim ve şiirle uğraşan, dönem dönem köşe yazarlığı yapan ve 2009’dan  sonra sanatın ve yazarlığın yanında ticaretle de uğraşan Sait Hazar Akın aynı zamanda iş insanı kimliği ile de adından söz ettirmektedir. İkinci kitabını Ağlatan Besteler uzun bir aradan sonra 2019’da yayınlandı. 2010’da yazdığı ve arşivinde beklettiği eserlerinden biri olan Firarkitabı ise 2020 yılında okur ile buluştu. 2022 de en çok satanlar listesine giren firar kitabı diziye uyarlandı.

Geçen günlerde 39. İstanbul Kitap fuarında imza günü olan Sait Hazar akın büyük bir ilgi ve yoğunluk olduğunu söyledi. Hatta fuarda dizi oyuncularının da gelmesiyle ciddi bir izdiham yaşandı. Fuarın en renkli imza günlerinden biri olarak akıllarda yer edinen imza günü medyada da büyük yer aldı.

İMZASINI ATTIĞI HER İŞTE ZİRVENİN SAHİBİ OLUYOR

Son olarak 39. İstanbul Kitap fuarında okurları ve hayranları ile buluşan Sait Hazar Akın yoğun ilgi ve uzun kuyruğa aldırış etmeden büyük bir sevinçle her okurunu ayrı ayrı kucakladı. Kitabını imzalatanlar ile kısa sohbetler gerçekleştiren Sait Hazar Akın hayranlarının fotoğraf çekilme isteğini de geri çevirmedi.

 

SAİT HAZAR AKIN’IN ÇOK OKUNAN KİTABI FİRAR DİZİ OLDU

Yayımlandığı günden bu yana kitapseverlerden büyük ilgi gören, konusu ile okuru kendine çeken ve herkesi farklı bir yolculuğa çıkarmayı başaran Firar adlı kitap yoğun istek üzerine diziye uyarlandı.

FİRAR DİZİSİ HİKAYESİ VE OYUNCULARIYLA AKILLARA KAZINACAK

Yaklaşık bahardan beri çekimleri devam eden dizinin bir sezonluk çekimi tamamlandı. Gala sonrası seyirci ile buluşacak olan Firar’ın başrolünde Yakup Sevda, ÖztürkAydaş,  Ali Ekber Görel, Gamze Ekiz, HüseyinCeylan, Hasan Çoban, GökhanAğbaba ve Yusuf Demirel yer alıyor. Başarılı isimlere Gökhan Sever, Mehmet Akif kara, Zeynep Işık, Şermin Yıldız, Derya Çalışır ve Naim Kaya eşlik ediyor.

 

FİRAR DİZİSİNİN SET ARKASINDAKİ EĞLENCE SAHNEYE BAŞARI OLARAK YANSIDI

Güçlü oyuncu kadrosu ile ilk sezon çekimi biten Firar dizisi set arkası ile de çok konuşuluyor. Eğlenceli anlar yaşanan setin samimi, komik ve bir o kadar da içten görüntüleri çekilen her sahne için sarf edilen emeğin ve başarının izlerini taşıyor.

FİRAR EKRANLARA DAMGA VURACAK

Gerçek bir hayat hikayesinden yola çıkarak yazılan ve beğeni toplayan kitabın dizisi de büyük bir merakla bekleniyor. Ana hikâyesi Sait Hazar Akın’a ait olan Firar’ın senaryosunu Aşkın Kartal kaleme aldı. Törenin can alıcı yanlarının sağ-sol davası ile birleşerek farklı bir boyut kazandırdığıhikâyeiki firarinin unutulmayacak hayatınıekrana taşıyor.

 

BİLDİĞİNİZ TÜM DİJİTAL DİZİLERİ UNUTUN

Çok yakında ilk sezonu ile dijital platformda yayınlanacak olan Firar dizi sektörü ve dijital dünyaya yeni bir soluk getireceğe benziyor.

 

FİRAR’IN GALASI MEDYADA ŞİMDİDEN BÜYÜK BİR YER ALIYOR

İlk sezonu çok yakında yayınlanacak olan Firar dizisinin galası için hazırlıklar hız kesmeden devam ediyor. Oyuncu kadrosu ve hikâyesiyle dikkat çeken Firar’ın galasında tüm oyuncu kadrosu, yazar Sait Hazar Akın ve edebiyat ile sinema dünyasının önde gelen isimlerinin bulunması bekleniyor.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz