Son dönemlerde okuyucu tarafından çok tercih edilen Kişisel & Ruhsal Gelişim kategorisinde Ozan Yayıncılık’tan yayımlanan YOLCU kitabı;

‘Yol da sensin, yoldakiler de sensin, kısaca her şey sensin.Her yol sana çıkıyor.’ diyor… Tıpki Şems-i Tebrizi’nin dediği gibi, “Ne yöne gidersen git, doğu batı kuzey güney. Çıktığın her yolculuğu kendi içine bir seyahat olarak düşün.”

Mevlana’nın‘Dün akıllıydım, dünyayı değiştirmek istedim. Bugün ise bilgeyim kendimi değiştirdim.’sözünü hatırlatarak, eşsiz hikayemizi yazmak, yaşamak istiyorsak önce içe, kendimize dönmemiz gerektiğini, kendini bilme yolculuğunda deneyimlerimizi nasıl okumamız gerektiğini anlatan YOLCU, içimizdeki boşluğu dolduracak, yaşadıklarımıza, deneyimlerimize bambaşka gözlerle bakmamızı sağlayacak bir serüvene bizleri davet ediyor.

YOLCU, dileklerimizin gerçekleşmesi için son dönemlerde popüler olan ‘Evrenden İste’, olumlu cümleler kur, olumlu düşünceler üret gibi tekniklerin faydalı olmakla birlikte asla yeterli olmadığının altını çiziyor. Denklem içerisinde pozitif düşünme, olumlu cümle kurma, imgeleme gibi parametrelerin olduğunu ancak önem katsayısı çok daha yüksek başka konuların olduğunu anlatan YOLCU, dileklerimizin gerçekleşmesi için mercek altına alınması gereken bu konulara ışık tutuyor. Yazar Özlem Belen; Mevlana’nın ‘’Kapalı kapı yoktur, yanlış anahtar vardır.’’ değerli sözünün altını çizerek, dileklerimize açılan kapının doğru anahtarlarını YOLCU kitabı ile okuyucusuyla paylaşıyor.

Sadece dileklerimize ulaşmamız için doğru anahtarları paylaşmakla kalmıyor, yaşamlarımızda vuku bulan deneyimleri anlamak için kahramanı olduğumuz bu yolu daha mutlu yaşamak için kılavuz olan bir kitap YOLCU.

Bir Yol Atlası olan YOLCU’yu keyifle okumanızı dileriz…