Kamu Personel Derneği (KAMUPERDER), Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını kutlamak amacıyla özel bir etkinlik düzenliyor. Etkinlik, 29 Ekim 2023 tarihinde Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis salonunda 13.00-15.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Sunuculuğunu Aylin Kılıç’ın üstleneceği etkinlik, “1923’ten Günümüze Cumhuriyetin Kazanımları” konusunu ele alacak ve “Cumhuriyetin Yüzleri Ödül Töreni”ne ev sahipliği yapacak.

Açılış konuşmasını Kamu Personel Derneği Başkanı Dr. Menderes Kandemir yaparken, protokol konuşmalarını Ankara Ticaret Odası Başkanı Sayın Gürsel Baran ve Türkiye Sanayi ve Ticaret İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TÜSİAV) Başkanı Sayın Veli Sarıtoprak gerçekleştirecekler. Ayrıca, Sanayi ve Ticaret Eski Bakanı Sayın Ali Coşkun, Ankara Bilim Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Yavuz Demir ve Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Serdar TÜTEK gibi önemli isimler etkinliğe konuk olarak katılacaklar.

Etkinliğin konuşmacıları arasında Yozgat Bozok Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan İşgüzar, 1986 Türkiye Güzeli Meltem Doğanay, Hacettepe Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayten Sezer Arığ, Ankara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nevzat Artık, Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Kasım Karataş, Hukukçu ve Genel Cerrah Av. E. Neval Yılmaz gibi seçkin isimler yer alacak.

Etkinlik sonrası, Kamu Personel Derneği “Cumhuriyetin Yüzleri Ödül Töreni”ne ev sahipliği yapacak. Bu törende Sanayi ve Ticaret Eski Bakanı Sayın Ali Coşkun’a “Cumhuriyetin 100. Yılı Siyaset Adamı” ödülü, ATO Başkanı Gürsel Baran’a “Cumhuriyetin 100. Yılı Oda Başkanı” ödülü, Ankara Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Demir’e “Cumhuriyetin 100. Yılı Bilim İnsanı” ödülü, TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak’a “Cumhuriyetin 100. Yılı STK Öncüsü” ödülü, Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek’e “Cumhuriyetin 100. Yılı Genç Girişimcisi” ödülü ve 1986 Türkiye Güzeli Meltem Doğanay’a “Cumhuriyetin 100. Yılı 1986 Türkiye Güzeli” ödülleri verilecektir.

Ayrıca, etkinliğe konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Hasan İşgüzar’a, Prof. Dr. Ayten Sezer Arığ’a, Prof. Dr. Nevzat Artık’a, Prof. Dr. Kasım Karataş’a ve Av. E. Neval Yılmaz’a “Cumhuriyetin 100. Yılı Akademisyenleri” ödülleri, Kamu Personel Derneği Genel Başkan Yardımcısı Murat Kınaç’a ve Ankara İl Başkanı Sabiha Karaosman’a da “Cumhuriyetin 100. Yılı STK Gönüllüleri” ödülleri takdim edilecektir. Tüm bu önemli etkinlik kamuoyuna saygıyla duyurulmuştur.