Ordu’da yaşayan fedakar anne, 30 yıl önce eşi vefat ettikten sonra sokakta el emeği ürünler satarak 4 çocuğunu büyüttü, üniversite okuttu ve evlendirdi.

Altınordu ilçesinde yaşayan 56 yaşındaki Saniye Dursun’un eşi 30 yıl önce vefat etti. Küçük yaşta 4 çocuğu ile birlikte kalan Dursun, evini geçindirmek için el emeği ürünler yapmaya başladı. 30 yıldır yaptığı hediyelik eşya ve iğne oyalarını satarak 4 çocuğunu hem okutan hem de evlendiren Dursun, sokakta örerek yaptığı ürünlerin kendisine ekmek kapısı olduğunu, kimseye muhtaç olmadığını belirtti.

Fedakar anne: 4 çocuğuna hem annelik hem babalık yaptı

“30 yıldır örgü örüyorum”

Eşinin vefatının ardından 30 yıl boyunca bu ürünleri yaptığını söyleyen Saniye Dursun, “Burada çeyiz ve hediyelik ürünler yapıyorum. Bunları satarak evin geçimini sağlıyorum. Bu işe eşim 30 yıl önce rahmetli olunca başladım. Bu işimle çocuklarımı büyüttüm, 3 kızımı evlendirdim. Ben de bu şekilde ürünler yaparak kendimi geçindiriyorum. Genellikle iğne oyaları, çember, havlu, çeyizlik ürünler, örtü çeşitleri gibi el emeği ürünler var. Bunları sokakta yapıyorum, sokakta satıyorum. 10 yıldır aynı yerde satış yapıyorum. Belediyemiz sağ olsun burası için bize izin verdi. Farklı bir maaş ve sigortam olmadığı için bununla geçimimi sağlıyorum” dedi.

Fedakar anne: 4 çocuğuna hem annelik hem babalık yaptı

“Çocuklarımı el emeği ürünler ile okuttum”

4 çocuğu olduğunu ve bütün çocuklarının üniversite dahil eğitim aldığını kaydeden Dursun, “Kızlarım evlendi ve torunlarım var. Ben bu ürünleri zevk ile yapıyorum, bence ustalık. Talepler güzel, ekmek paramızı kazanıyoruz” diye konuştu.