İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, kendilerini polis ya da savcı olarak tanıtarak, cep telefonundan ulaştıkları şahısları 10 milyon TL dolandıran şebekeyi düzenlediği operasyonlaçökertti. Operasyonda gözaltına alınan 9 kişiden 6’sı tutuklanırken, 3 kişi de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Mağdur şikayeti üzerine harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, dolandırıcılık faaliyetinde bulunan bir şebekeyi takibe aldı. Yapılan inceleme sonucunda; İstanbul ve Balıkesir’de birçok şahsı dolandıran şebekenin, telefonla irtibat kurdukları kişileri, kendilerini polis ya da savcı olarak tanıtarak tehdit yoluyla para isteme ya da şahısların sim kartlarını kopyalayarak mobil bankacılık sistemi üzerinden kendi hesaplarına para aktarımı yoluyla dolandırdıkları tespit edildi.

Yapılan tespitlerin ardından 11.09.2023 tarihinde şebekeye yönelik operasyon düzenleyen İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri şebeke üyesi 8 kişiyi İstanbul’daki çeşitli adreslerde gözaltına aldı. Bursa’da yaşayan şebeke üyesi E.K. (29) ise Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalanarak İstanbul’a sevk edildi.

Emniyet İşlemlerinin ardından 13 Eylül tarihinde mahkemeye sevk edilen şahıslardan E. K. (29), Ş.Ö (30), Ö.C. (37), Ü.Y. (31), M.K. (44) ve N.Y. (40) mahkemece tutuklanırken, şüphelilerden V.Y.G. (36), F.F. (31) ve A. G. (30) ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz