Yazgül Yılmaz’ın sunduğu Yazgül ile Herşey programı bu hafta Yeşilçam’ın sevilen isimlerini ağırladı. Sevilen oyuncu Yavuz Karakaş ve Alaattin Karababa dünden bugüne yaptıkları çalışmalar hakkında konuştu.

Yavuz Karakaş 

Yavuz Karakaş babasıyla olan anılarını 49 yaşında kaybetmesiyle hayatının bir anda nasıl değiştiğini ve sektöre nasıl adım attığını anlattı. Üsküdar Musiki Cemiyeti ve İstanbul Radyosu serüvenini anlatırken yapmış olduğu iki plak ve 45 günlük turnesinden bahsetti.

İzmir Bornova’da askerlik görevini yaparken ilk orkestrasını kurduğunu anlattı. Beyoğlu’nda eniştesinin gazinosunda işleri daha da ilerlettiğini anlattı. Turnelere çıkan Yavuz Karakaş, askerlik sonrası müzik hayatına devam etti.

Kolsuz Bebek filminde başrol oyuncusu olarak Yeşilçam dünyasına girmiş olan oyuncu 400 film olmak üzere bir çok dizi ve sinemada karakter oyuncusu olarak karşımıza çıktı.

Alaattin Karababa

Okul hayatımdan sonra iş hayatına atıldım, sinema hayatı olarak Baba Bir Buçuk ,Eksi bir, 15 Temmuz, Küçük Gelin, Bu hayat Benim, Kurtlar Vadisi olmak üzere kliplerde de yer aldı.

Belgesel çalışmalarında yer alan oyuncu Alaattin Karababa, aynı zamanda Mehter takımında yurt dışı turnelerine çıkmaktadır.

 

Daha fazlası için;