ÖSYM tarafından 17-18 Haziran’da 3 oturum halinde gerçekleşen YKS sınavının sonuçları açıklandı. Tercihlerin ise  27 Temmuz- 8 Ağustos tarihlerinde yapılacağı duyuruldu.

Adaylar T.C Kimlik numarası ve aday şifresi ile sonuçlarını öğrenebilecek.

YKS Sonuçları sorgulama ekranı için tıklayınız : https://sonuc.osym.gov.tr/

YKS Sayısal Birincisi Mustafa Özcan’dan Öğrencilere Öneriler

Mustafa Özcan Başarıya Giden Süreci Anlattı.

YKS Sayısal birincisi Mustafa Özcan: ” Günlük ortalama 400-500 arası soru çözdüm ” dedi.

Özcan, sınava yoğun bir tempoyla hazırlandığını belirterek, ” Kendime güvenimi hiçbir zaman kaybetmedim. Bu süreçte ailem, sevdiklerim, öğretmenlerim, okul müdürüm ve müdür yardımcılarım herkes bana destek oldu. Ben de onların desteklerini boşa çıkarmamak için elimden geleni yaptım. Günlük ortalama 400 ile 500 arası soru çözdüm. Bir senede toplam 200 bin soruyu buldu. Düzenli olarak her gün konularıma çalışıyordum ve ondan sonra da soru çözmeye başlıyordum” diye konuştu.

Sınava girecek arkadaşlara tavsiyesi stresten ve heyecandan uzak durmaları gerektiğini dile getirerek, ” Çalışınca stresim azaldı. Çünkü sonuca götüren şey çalışmaktır. Ben de çalışınca bu sonuca varacağımı tahmin ediyordum. Böyle olunca da heyecanım iyice azaldı, kendime güvendim. Sınava girecek arkadaşlara tavsiyem  çalışmaları ve heyecan yapmamaları. Sonucunda başarı kaçınılmaz oluyor.

Haber: Ahunur YAZICI