Geçtiğimiz yıl 3 Ekim’de yapılan “Olağanüstü Kongre” ile göreve gelen Faruk Acar Başkanlığı’ndaki TADF İcra Kurulu, ABD Kongresi’ne adaylığını koyan Tayfun Selen’i makamında ziyaret ederek 30 Ekim Cumartesi akşamı yapılacak olan Cumhuriyet Bayramı Balosu’na Davet etti.

TADF Başkanı Faruk Acar, 1. Başkan Yardımcısı Ahmet Çavaş, Genel Sekreter Nuran Çınar ve İcra Kurulu Üyeleri Selahattin Gedük ve Veysel Erem’den oluşan heyet, halen New Jersey Eyaleti’ndeki Morris County şehrinin ve şehrin sorumluluk alanındaki bölgenin Board of County Commissioners görevini yürüten Tayfun Selen ziyaretten oluşan memnuniyetini dile getirdi.

Aynı şehirde daha evvel Belediye Başkanı da seçilen ve bu görevi başarı ile yapan Tayfun Selen TADF heyetine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

TADF Başkanı Faruk Acar, Tayfun Selen’e davetiyesini sunarken “Tertemiz isminizle geldiğiniz bu noktada Türk Amerikan toplumunun gönüllerinde taht kurdunuz, tarihe geçtiniz. Allah’in izni ile Kongre Seçimlerini de kazanarak Kongre’ye giden ilk Türk olarak da tarihe geçeceksiniz. Size inanıyoruz ve güveniyoruz. Amerika’da yaşayan tüm Türkler olarak her daim arkanızdayız.” Dedi.

ABD Kongre Adayı Tayfun Selen de “Beni onore ettiniz. Size çok teşekkür ediyorum. Benim kazandığım tüm seçimleri sizlerden aldığım cesaretle birlikte kazandık birlikte başardık. Benim başarım tüm Türk Amerikan Toplumu’nun başarısıdır. Sizin de yaptıklarınızı takip ediyorum. Çok daha başarılı olacağınıza büyük işler başaracağınıza inancım tamdır.” Dedi.