Turan Elçileri Teşkilatı İstanbul İl Başkanlığı yeni üye atamaları gerçekleşti.
İstanbul Beyoğlu Öğretmenevi’nde gerçekleşen toplantıda bir araya gelen TET İstanbul İl Başkanlığı Yönetim Kurulu, yeni üyelerini kamuoyuna tanıttı. TET Genel Başkan Yardımcıları İmran Öğütveren ve Zülfiye Güneş, İstanbu İl Başkanı Adil Koçalan, Genel Merkez Denetleme Kurulu Üyeleri, Semra Şahin ve Kadriye Oğuz’un katıldığı atama toplantısında yeni üyeler; Emekli Ateşe, Eğitimci, Fito Terapi Uzmanı Hayri Uzunalioğlu ve Görüntü Yönetmeni Özgür Cobutoğlu oy birliğiyle TET İstanbul İl Başkanlığı’nda görev aldılar.
Turan Elçileri Teşkilatı İstanbul İl Başkanı Adil Koçalan yaptığı konuşmada; “Öncelikle konuşmama 26 Şubat 1992 yılında gerçekleşen Hocalı Katliamı’nda hayatını kaybeden kardeşlerimizi anarak başlamak istiyorum. Bugünkü toplantımızın böyle bir tarihe denk gelmesi ise bizim için çok manidar olmuştur.
100. Yılımıza gireceğimiz şu günlerde tüm Türk dünyasına hizmet etmek üzere yer aldığımız teşkilatımızda, dünya genelinde yaşayan Türkleri ve oralarda kurmuş oldukları Sivil Toplum Kuruluşlarını bir araya getirerek sosyal, kültürel,bilimsel ve ekonomik alanlarda iş birliği sağlamayı ve buradaki soydaşlarımızla güç birliği içinde olmayı hedeflemekteyiz.” diyen Koçalan sözlerine şu şekilde devam etti.
“Bu söylediklerimizi gerçekleştirebilmek için kadromuzu donanımlı, yetenekli ve liyakat sahibi arkadaşlardan oluşturuyoruz. Bugün aramıza katılan her iki isimde kendi alanında uzman, tecrübeli ve kendini kanıtlamış isimlerdir.


Sesimizi ve projelerimizi daha çok kişiye ulaştırabilmek için kurumsal ve profesyonel bir medya oluşumu içinde olmamız kaçınılmazdır. Süreç içinde bu alanda ki gelişmeleri hep birlikte göreceğiz.” diyerek sözlerini tamamladı.

1 Yorum

Comments are closed.