KIRIKKALE’DE YÜKSEK HIZLI TREN HATTI (YHT) ŞANTİYESİNDE TAŞERON BİR FİRMADA GÖREVLİ KORONA VİRÜS TESTİ POZİTİF ÇIKAN 7 İŞÇİ VE 2 TEMASLI KARANTİNAYA ALINDI.

Kırıkkale Valiliği koordinesinde korona virüs (Covid-19) salgınının kontrol edilebilmesi için kent genelinde çalışmalar sürdürülüyor. İl Salgın Denetim Merkezi ekipleri bir taraftan Covid-19 denetimlerini yaparken bir taraftan da İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri de aşılama çalışmalarını sürdürüyor.

Korona virüs (Covid-19) pozitif vaka artışını önlemek için kentteki şantiyelerde de denetleme çalışmaları yapıldı. Yahşihan ilçesinde Yüksek Hızlı Tren Hattı (YHT) şantiyesinde taşeron bir firmada çalışan 7 işçinin korona virüs testinin pozitif olduğu tespit edildi.  Şantiyede giriş ve çıkışlar kontrol altında tutulurken, şantiyedeki tedbirler sıkılaştırıldı. Pozitif olan 7 işçi ve 2 temaslı özel bir pansiyonda karantinaya alındı.

İl Salgın Denetim Merkezi (İSDEM) ekipleri, şantiye amirlerini bilgilendirdi. Bu kapsamda İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, PCR testi için 75 işçiden numune aldı. Buradaki bazı işçilere de aşılama çalışması yapıldı.