13 ili kapsayan çalışma toplantısı Sakarya’da düzenlenecek.

Yayıncılık alanını düzenleyen ve denetleyen Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, sektöre rehber olmayı sürdürüyor.

RTÜK, Türkiye’de yayın yapan uluslararası ve ulusal yayıncılarla geçen yıl düzenlediği çeşitli toplantılarda yayın hizmetleri alanındaki beklenti ve talepleri ilgili kuruluşlara iletmişti.

Yerel ve bölgesel radyo ve televizyonları da aynı çatı altında buluşturmaya başlayan RTÜK, ilk toplantıyı İç Anadolu Bölgesi yayıncıları için Konya’da gerçekleştirmişti.

İkinci buluşmanın adresi yerel medyanın etkili kentinde…

13 ayrı ildeki radyo ve televizyonlara davet gönderen RTÜK, toplantı ili olarak yerel medyanın etkili kenti Sakarya’yı belirledi. Sakarya ili çevresindeki Bartın, Bilecik, Bolu, Bursa, Çankırı, Düzce, Eskişehir, Karabük, Kocaeli, Kütahya, Yalova ve Zonguldak illerindeki medya kuruluşlarından temsilciler 29 Nisan 2023 tarihinde RTÜK’ün ev sahipliğinde bir araya gelecek.

Yerel görsel ve işitsel medya kuruluşlarını destekleyen Üst Kurul, farklı illerden gelen radyo ve televizyon temsilcilerinin istek ve önerilerini dinleyecek. Toplantıda Üst Kurul yetkilileri de, yayıncılık alanına dair sunumlar yapacak. Alınan notlar çerçevesinde ise, RTÜK bünyesindeki ilgili birimler toplantı çıktılarını yakından takip ederek sorunların çözümlerini hayata geçirecek.

“İkinci Yerel ve Bölgesel Yayıncılar Buluşması”’nın adresi ise Serdivan Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi olacak.
Sorunları ve çözüm önerilerini konuşmak üzere Sakarya, Bartın, Bilecik, Bolu, Bursa, Çankırı, Düzce, Eskişehir, Karabük, Kocaeli, Kütahya, Yalova ve Zonguldak illerindeki medya kuruluşları temsilcileri ile 29 Nisan 2023 Cumartesi günü RTÜK’ün ev sahipliğinde Sakarya’da buluşuyor.

Bölgedeki medya mensuplarının sorunlarını ve önerilerinin karşılıklı konuşulacağı bölge toplantısı diğer bölgelerle devam edecek . (Birlik Haber Ajansı-BHA)