Bahar Özhan Psikolojik Danışmanlık Merkezi kurucusu P.D. Bahar Özhan, Kanal 34 Ekranlarında “Gündem Özel” de Ülker Başakıncı’nın konuğu oldu. Çocuk gelişiminde cinsel eğitimin önemi üzerine konu başlıklarını değerlendiren Bahar Özhan, Çocuk Cinselliği, Çocuk ve Ergenlik konularıyla ilgili ailelere ve gençlere önemli tavsiyelerde bulundu.

Kanal 34 Genel Yayın Koordinatörü Ülker Başakıncı’nın sorularını yanıtlayan Özhan, “Çocukların cinsiyet ve cinsel gelişim hakkında bilgi edinmeye ihtiyaç duyduklarını, anne ve babalarınacinsellikle ilgili sorular sorabileceklerini,  ailelerin böyle bir durumu doğal karşılamaları gerektiğini belirtti.

Günümüzde internet dünyasının kirliliği doğru bilgiye ulaşma konusunda aileleri mağdur ederken, bunun önüne geçmek adına evdeki eğitimin önemine de vurgu yapan Özhan, çocukların en temiz ve en doğru bilgiyi ailelerinden alması gerektiğinin önemini vurguladı.

Ailelerin çocuklarına karşı cinsellikle ilgili konularda çekinmemeleri gerektiğini belirten Özhan; “Çocukların yanlış ve eksik bilgi edinmeleri, korku ve endişe duymalarına, ilerleyen yaşlardaonarılması zor hasarlar yaratabileceğine dikkat çekerek, cinsel eğitim konusunda aile iletişiminin kesin ve net olmasının hayati bir konu olduğunu” sözlerine ekledi.