Medyada kadına karşı ayrımcı dilin azaltılmasını amaçlayan MEDYA’NIN KADIN DİLİ adıyla uygulanacak AB Projesi başlıyor.
Genel Başkanlığını Şakir GÜREL’in yaptığı Tüm İletişim ve Medya Federasyonu TİMEF’in uygulayıcı, Mihriban Yuva Başkanlığındaki Ordu Kadını Güçlendirme Derneği ile Erdoğan Erişen’in Başkanlığındaki Ordu 19 Eylül Gazeteciler Derneği’nin paydaş olduğu projenin, Sivil Toplum Destek Programı III. Dönem ve Sivil Toplum Diyaloğu VI. Dönem Hibe Uygulama Eğitimleri başladı.
Hibe almaya hak kazanan proje ekiplerinin bir araya geldiği program, AB Başkanlığı Proje Uygulama Daire Başkanı Hakan Atik’in konuşmasıyla başladı. 5-6-7 Nisan 2021 tarihlerinde gerçekleştirilen eğitimlerde birçok farklı konu ele alınıyor. Elde edilen bilgilerle projelerin daha verimli bir şekilde yürütülmesi amaçlanıyor. AB Başkanlığı tarafından verilen eğitimlere TİMEF adına Proje Koordinatörü Sultan Tapdık ile Mali Müşavir Vedat Çifçi katılıyor.
TİMEF üyesi dernekler başta olmak üzere paydaş derneklerin yanı sıra, yerel ve ulusal tüm medya kuruluşları ve kadın STK’ları ile birlikte uygulanması hedeflenen MEDYA’NIN KADIN DİLİ projesi bir yıl sürecek.