Lobin Türkiye Başkanı Fahri Ustaoğlu’nun organize ettiği panel,  Florya Elit Wort Hotel’de gerçekleşti. Panele dünyaca ünlü diplomatlar konuşmacı olarak katılırken, Türkiye ile Avrupa ülkeleri ilişkileri masaya yatırıldı.

Avrupa Birliği uyum ve ticari ilişkilerin iyileştirilmesine yönelik konuların işlendiği panelde; Türkiyesiz bir Avrupa’nın düşünülemeyeceğini, Türkiye’nin Avrupa’nın bir parçası olduğuna vurgu yapıldı. Lobin Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Ustaoğlu yaptığı konuşmada; ” Böylesine önemli bir paneli gerçekleştirmekten dolayı son derece mutluyum. Türkye’nin geleceğine katktıda bulunmak adına uzun zamandır planladığımız bir projeydi. Türkiyesiz bir Avrupa düşünülemez. Türkiye Avrupa’ya göz hizasında bağlı ve Avrupa’nın bir parçasıdır.” ifadesinde bulundu.

Ekonomi gazetecilerinin ağırlıkta olduğu, Türkiye’nin önemli ekonomi yazarları ve ekonomi program yapımcılarının  katıldığı panele, uluslararası basın da yoğun ilgi gösterirken, İstanbul Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Adil Koçalan ve Yönetim Kurulu Üyeleri de etkinliğe katılanlar arasında yer aldı.

Yorumlar (0)