Trabzon’un bir ilçesinde önceki gün gizli bir şekilde nişan yapıldığını tespit ettiklerini kaydeden Vali İsmail Ustaoğlu, nişan sonrası 20’in üzerinde pozitif vaka çıktığını söyledi. Vali Ustaoğlu, “En önemlisi de cenazelerimiz. Biz cenazeler ısrarla 30 kişiyi geçirilmemesi noktasında aldığımız karar olmasına rağmen vatandaşımızın buna uymuyor dedi.

Trabzon’da 9 bin 251 kişiye toplamda 15 milyon 313 bin TL’lik ceza kesildiğini vurgulayan Vali Ustaoğlu, “Sayın bakanımız hafta başında açıkladığı il bazlı vaka sayısında Trabzon son hafta birinci sırada” dedi.

Türkiye’de son 24 saatte 116 bin 674 Kovid-19 testi yapıldı, 7 bin 419 kişinin testi pozitif çıktı, 82 kişi yaşamını yitirdi. Kısıtlamaların esnetilmesi ve normalleşme için hatalardan ders çıkartılması gerektiğini vurgulayan uzmanlar yeni kısıtlamaların gelmemesi, vaka sayılarının artmaması için marttan itibaren tedbirlerden ödün verilmemeli dedi.

Öte yandan il bazlı vaka artışında ilk sırada gelen ilin valisi, kademeli olarak yasakların kalkması konusunda en geç karar verecek illerden biri olabileceklerini belirtti. Vali, “Allah rızası için bu konuda vatandaşımız kurallara uysun. Herkesin birbirini ikaz ederek, bu mücadelede elini taşın altına koymasını istiyoruz” açıklamasını yaptı. İha

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz