Günümüzde moda olan ve herkes tarafından beğenilen Afrika saç örgüsü ile ilgili merak edilen her şey haberimizde. Afrika saç örgüsü nedir? Afrika örgüsü nasıl yapılır ve 2022 Afrika örgüsü fiyatları nelerdir? Afrika örgüsü örnek saç modellerine yazımızda bulabilirsiniz.

Saçlar kadın ve erkek farketmeksizin her insan için bir imaj ve aksesuar aracı olmuştur. Özellikle kadınlar çeşitli saç modelleriyle yeni imaj oluşturmakta ve bu imaj dış görünüşlerine büyük bir değişiklik ve güzellik katmaktadır. Günümüzde en moda saç imajlarından birisi de Afrika örgüsüdür. Afrika örgüsü nedir ve nasıl yapılır? 2022 yılı için güncel Afrika saç örgüsü fiyatları nelerdir? Bütün merak edilenleri bu yazımızda sizin için kaleme aldık.

AFRİKA SAÇ ÖRGÜSÜ NEDİR?
Afrika saç örgüsü Afrika’lı yerli kadınların küçük yaşlardan itibaren saçlarını örerek kullandıkları geleneksel saç modelidir. Günümüzde Afrika kıtası dışarısında, farklı imaj ve görünüşe sahip olmak isteyen kadınlar tarafından da kullanılmaktadır.

AFRİKA SAÇ ÖRGÜSÜ NASIL YAPILIR?
Afrika saç örgüsü yapımı oldukça zordur. Afrika örgüsü saç modeli kişinin kendi saçlarına harici sentetik saç eklenerek örülmektedir. Kişinin kendi beğenileri ile kuaförünün beceresi neticesinde çok profesyonel ve farklı Afrika saç örgüsü modelleri yapmak mümkündür. Çok çeşitli Afrika saç örgüsü modelleri yapmak mümkün olduğu için işin uzmanlarına yaptırılması tavsiye edilmektedir. Uzun süren bir işlemdir, yapımı için yeterli vakit gerekmektedir.

2022 AFRİKA ÖRGÜSÜ FİYATLARI
Afrika örgüsü saç yapımı kişinin saç uzunluk boyutuna göre 50cm, 70cm ve 90cm olarak değişmektedir.

Fiyatlar ortalama olarak 400 ile 800 lira arasında değişkenlik göstermektedir.

AFRİKA SAÇ ÖRGÜSÜ MODELLERİ
Sıra dışı görünüm arayanların tercihi olan Afrika örgüsü son yıllarda sabit bir trend yakaladı. Önümüzdeki yıllarda da popülaritesi devam edecek olan Afrika örgüsü modelleri farklı şekilleri ve tarzları ile dikkat çekiyor.

 

AFRİKA ÖRGÜSÜ YAPAN YERLER

Afrika saç örgüsü modellerini yaklaşık 10 yıldır yapan tek bir yer var Nurhan Sevim Salon Hair Class Kuaför – Box Braids İstanbul İstanbul’un göbeği Mecidiyeköy meydanda yerleri.

İletişim: 0532 496 50 32 

Afrika Saç Örgüsü Modelleri

 

AFRİKA SAÇ ÖRGÜSÜ İLK NE ZAMAN TREND OLDU?
Hatırlayanlar vardır 2010 dünya kupası Güney Afrika Cumhuriyeti ülkesinde yapılmıştı. İşte o dünya kupasıyla birlikte bazı Afrika kültürleri de dünyaya yayılmış oldu. Mesela vuvuzela orada meşhur olmuştu. Aynı şekilde 2010 dünya kupasından sonra Afrika kültürüne, yemeğine, danslarına, sanatçılarına ilgi artmış oldu. Saç modellerinin de burada trend olduğu düşünülmektedir.