Azerbaycan Cumhuriyeti İstanbul Konsolosu Zaur Allahverdizade İstanbul Türkiye Azerbaycan Dayanışma ve Kültür Derneği(İSTAD)merkezini ziyaret etti.

İSTAD Genel Başkanım Sefer Karakoyunlu ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılanan Konsolos Zaur Allahverdizade Bey’e İSTAD Onursal üyelik rozeti takdim edilip, Kahramanmaraş’da meydana gelen deprem felaketinde Azerbaycan Cumhuriyeti’ne göstermiş oldukları duyarlılıktan dolay teşekkür edildi.

Samimi karşılaşmadan dolayı dermek kurucu üyelerine teşekkür eden Konsolosu Zaur Allahverdizade “Depremde hayatını kaybedenlere rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar dileriz Azerbaycan İstanbul Başkonsolosumuz Narmina Mustafazade’nin selamlarını iletmek isterim Türkiye Azerbaycan Kardeşliği ve dayanışması asırlara dayanmaktadır 6 Şubat 2023 tarihimde Kahramanmaraş ve bir çok yerleşim yerinde meydana gelen deprem hepimizin canını acıtmıştır inşallah bir daha böyle felaketlerle yüzleşmeyiz.
İSTAD-İstanbul Türkiye Azerbaycan Dayanışma ve Kültür derneğinin çalışmalarını takdirle takip ediyoruz ve çalışmalarınızda başarılar dileriz.
Biz Türkiye Azerbaycan olarak yaralarımızı birlikte saracağız bu misyone hizmet eden tüm sivil toplum kuruluşlarının yanındayız kapımız iki devlet bir millet şiarı ile faliyet gösteren tüm defnelerimize acıktır”dedi.