Her yıl Karadeniz vakfı bünyesinde yapılan Geleneksel el sanatları sergisinin bu yıl 3.sü Karadeniz Vakfı Genel Başkanı Yusuf Cevahir’in ve misafirlerin katılımıyla açıldı.

13-18 Mayıs 2022 tarihleri arasında açık kalacak Karadeniz Vakfı 3. Geleneksel el sanatları sergisine,Vakıf Genel Başkanı Yusuf Cevahir,Milletvekilleri Mehmet Akif Hamzaçebi,Gökhan Zeybek,İTÜ Rektörü Prof.Dr.İsmail Koyuncu,İTÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Mustafa Kumral,Sarıyer Kaymakamı Mehmet Özer,TFF Başkan Vekili Ali Düşmez,Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcanlar ve misafirler katıldı.

Halk eğitimi merkezi işbirliğinde yapılan kurslar neticesinde kursiyerlerin kurs müddetince yaptığı ürünler sergide yer aldı.
Karadeniz Vakfı binasında gerçekleşen serginin açılışı öncesi halk oyunları gösterisi düzenlendi.

Karadeniz Vakfı Genel Başkanı Yusuf Cevahir ve protokol üyeleri 3. Geleneksel el sanatları sergisinin açılış kurdelesini birlikte kestiler.Protokol üyeleri daha sonra birbirinden güzel ürünlerin sergilendiği sergi salonunu ziyaret ederek,kursiyerleri yaptıkları çalışmalardan dolayı tebrik ettiler.

Birbirinden güzel el işlemeleri,3 boyutlu resimler ve atık malzemelerden üretilen ürünler ziyaretçileri hayran bıraktı. Sergi gün içinde 9.oo- 17.oo saatleri arası ve 18 Mayıs 2022 tarihine kadar açık kalacak.
Program ziyaret sonrası sona erdi.

Haber:Raif Çevirme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz